Detail štátu

Kapverdy Kapverdy - transparent

Oficiálny názov: Kapverdy

Mena: kapverdské escudo

časový posun: - 2 hodiny

Dĺžka letu: 6 hod. 30 min.

Hlavné mesto: Praia

Kapverdy ležia v južnej časti severného Atlantiku približne 570 km od senegalského polostrova Cap Vert /v preklade zelený mys/ ktorý tvorí najzápadnejší bod kontinentálnej Afriky a ktorý dal ostrovom aj toto meno. Kapverdské ostrovy taktiež nazývané aj ostrovy „Zeleného Mysu „sú bývalou portugalskou kolóniou, a boli objavené portugalcami v 15 storočí.

Predtým ako Kapverské ostrovy objavili Portugalci bolo územie neobývané. Dnešný obyvatelia sú z časti potomkovia otrokov, portugalských jánovských a holandských kolonizátorov. Asi 70% populácie tvoria mulati, zbytok černosi a iba malú časť belosti. Väčšina obyvateľov Kapverd sa hlási ku katolíckej viere, iba asi 2% vyznávajú tradičné náboženstvo.

Cestovné doklady: Na vycestovanie na Kapverdy je potrebné aby mal každí z cestujúcich cestovný pas platný ešte minimálne 6 mesiacov od návratu. Na vstup do krajiny sa vyžaduje vstupné vízum. Udelenie vstupného víza zabezpečuje CK ktorá zájazd organizuje a na jej vybavenie sú potrebné minimálne 3 pracovné dni.

Úradným jazykom na ostrovoch je portugalčina. Mladšia generácia obyvateľov vie taktiež francúzštinu ktorá sa vyučuje v školách.

Obyvatelia: predtým ako Kapverské ostrovy objavili Portugalci bolo územie neobývané.Dnešný obyvatelia sú z časti potomkovia otrokov, portugalských jánovských a nizozemských kolonizátorov. Asi 70% populácie tvoria mulati, zbytok černosi a iba malú časť belosti

Náboženstvo: väčšina obyvateľov Kapverd sa hlási ku katolíckej viere, iba asi 2% vyznávajú tradičné náboženstvo.

Zdravie a očkovanie:   Na vycestovanie do krajiny sa nevyžaduje žiadne špeciálne očkovanie.

Klimatické podmienky

 

mesiac I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
teplota vzduchu 25 25 26 26 26 27 27 29 30 30 29 27
teplota vody 23 23 23 23 23 24 24 25 25 24 24 24

 Tunajšia klíma je suchá a horúca. Medzi decembrom a júnom je ovplyvnený silným vetrom ktorý so sebou prináša piesok zo Sahary. Od júla do novembra prevláda stabilné teplé a suché počasie, ktoré je zriedka prerušené prívalovými dažďami.                                                       Vzhľadom k svojej polohe sú ideálne pre odpočinok a relax pri stále teplom mori so suchým letom a miernou klímou.

 

 

Destinácia:

Tento rovníkový raj láka turistov svojimi nádhernými plážami, priateľsky usmievavími domácimi a tyrkysovo sfarbenou vodou. Kapverdy sú výsledkom sopečnej činnosti majú miernu klímu a je možné ich porovnať s podobne vzniknutými ale severnejšie ležiacimi Kanárskymi ostrovami. /kým Kanárske ostrovy obmývajú chladnejší prúdy, na Kapverdách dominujú teplé prúdy Atlantického oceánu./

Kapverdské ostrovy sú iba v posledných rokoch objavenou atraktívnou destináciou a vďaka krásnym plážam na ostrovoch Sal, Boa Vista či Maio sa stávajú stále obľúbenejšou prázdninovou destináciou.

Pláže a plávanie: Pláže sú veľmi pekné a relatívne málo turisticky využité. Kúpanie na populárnej a obľúbenej pláži pri hoteloch v meste Santa Maria je z hľadiska prúdov bezpečné. V ostatných častiach je potrebné upozorniť turistov na to že Atlantický oceán nie je taký pokojný ako Stredozemné more a pri silnejšom vetre je potrebné dbať na bezpečnosť , nakoľko podmorské prúdy najmä ďalej od pláže môžu byť zradné.

Kuchyňa:                                                                                                                                                                                                                                                         V kapverdskej kuchyni sa miešajú vplyvy Portugalska, Afriky a Brazílie a dohromady vytvárajú jedinečnú kombináciu chutí a vôní. Základom tunajšej kuchyne sú väčšinou ryba a ďalšie morské plody. Miestnou špecialitou je cachupa pripravovaná z kukurice, výberu niekoľkých druhov mäsa fazule, zeleniny a rôznych ruhov párkov. Často je pripravovaná z čerstvým tuniakom. Všetky suroviny sa varia v jednom hrnci. Veľmi obľúbený je aj kuskus, ten sa podáva s mäsom, zleninou , plátkami melóna a pečivo ktoré je podávané spolu s medom a mandľami. V miestnych reštauráciách sa predávajú fantastické dezerty, čerstvé ovocie ako napríklad melóny, papája, banány, zákusky, sušienky a pudingy. Výborný je aj miestny syr. Na Kapverdách sa vyrába pivo, víno a grog/alkhol z cukrovej trstiny/.Veľmi dobré sú aj alkoholické koktejly. Vodu z vodovodu neodporúčame piť. Obsahujú vysoké množstvo solí a iných minerálov, náš organizmus na ne nie je zvyknutý. Získava sa odsoľovaním z morskej vody. Odporúča sa piť balená voda, ktorá sa dováža z pevniny. Voda v potraviny sa musia na ostrov dovážať a tak sú ceny pomerne vysoké. Ďalším problémom je nájsť nejaký obchod s potravinami ,väčšinou sa nachádzajú ďalej od hotelových zariadení.

Zdravotná starostlivosť je v porovnaní s vyspelými krajinami na nižšej úrovni, avšak v africkom merítku patrí k najlepším. Na každom z ostrovov je možné nájsť zdravotnícke zariadenie, ktoré poskytuje lekársku pomoc.

Každému z cestujúcich odporúčame uzavrieť kvalitné zdravotné poistenie pred cestou.

Sprepitné:

V niektorých podnikoch je sprepitné už zahrnuté v cene viacmenej dávať sprepitné je pomerne obvyklé odporúča sa spravidla 10 % z účtovanej čiastky, všimné chyžnej, nosičom batožiny atď.

Nakupovanie a suveníry:

K obľúbeným suvenírom z Kapverd patrí nepochybne šperky a tiež káva. Na Kapverdách narazíte na veľké množstvo rozličnej bižutérie, náhrdelníkov a náramkov z koralov, mušlí. Nedoporučuje sa kvôli vyššej cene nakupovať v kamenných obchodoch s pevnými cenami taktiež na recepcii v hoteli.

U predajcu na pláži, alebo v dedinke môžete zjednať celkom slušnú cenu. Zlato a striebro naopak nakupujte v certifikovaných predajniach.

Kapverdské ostrovy sú známe pestovaním kávy. Je veľmi obľúbená pre svoju silnú chuť a lákavú arómu. Pokiaľ sa chystáte Kapverdy rozhodne ju ochutnajte prípadne si kúpte balíček ako suvenír domov. Jednou z najznámejších značiek je Café do Fog

Kapverdy ostrov SAL

Ostrov Sal je určený pre tých ktorí chcú prežiť ideálnu dovolenku na pláži, v kľudnom, civilizáciou málo dotknutom prostredí.

Je turistickým centrom Kapverdského súostrovia kde sa nachádza medzinárodné letisko a vďaka tomu sa stal ľahko dostupným nielen pre európskych turistov.

Na jeho juhu pri krásnej bielej pláži sa v zátoke nachádza pôvodom rybárska dedinka a dnes tiež turistické mestečko Santa Maria. Farbami mora a nádhernými plážami sa môže prirovnávať k plážam Karibiku.

Návštevou jazera v soľnej bani a jej liečivými účinkami porovnateľné s kúpaním v Mŕtvom mori je kúpajúci v ňom nadľahčený tak že sa v ňom prakticky nedá plávať.

                                                                                                                                                                                                       Na Kapverdách sa stretnete s veľmi milou, ústretovou a vľúdnou obsluhou. Pamätajte popri tom na to že sa nechystáte do zavedeného európskeho hotela, ktorý ťaží z dlhých sezónnych skúseností. Väčšina ubytovacích zariadení vznikla poväčšine nedávno a zamestnanci sa len teraz učia ako na to .Je dobré mať pamäti kapverdské heslo „ no stress“ ktoré zaručí dovolenkujúcim nielen pohodovú dovolenku bez starostí ale tiež Vás privedie k trpezlivosti pri službách ktoré poskytujú miestni domáci.

Otváracia doba: bežná otváracia doba od pondelka do piatku od 08:00 do 10:00 a od 14:00 do 18:00. V sobotu je to od 08:30 do 12:00 v nedeľu býva spravidla zatvorené. Reštaurácie sú bežne otvorené od 19:00 -23:00 no v turistických oblastiach majú otváraciu dobu prispôsobenú aj cez obed. Nočné kluby otvárajú väčšinou okolo polnoci no skutočná zábava sa začína neskôr a to okolo 02:00.

 

 

Vyhľadávanie zájazdov
Rozšírené vyhľadávanie

Ponúkame 16 ubytovacích kapacít za cenu 803 € - 2 902 €.

Výsledky hľadania
LM
100 mVzdialenosť od mora
 • Klimatizácia
 • Bazén vonkajší
 • Vhodné pre deti
 • Športové aktivity
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
Načítavam ... 17.8.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 1 298 €803 €konečná cena LM Detail
Načítavam ... 28.9.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 1 138 €843 €konečná cena LM Detail
Načítavam ... 5.10.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 1 138 €843 €konečná cena LM Detail
LM
0 mVzdialenosť od mora
 • Klimatizácia
 • Priamo na pláži
 • Bazén vonkajší
 • Vhodné pre deti
 • Športové aktivity
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
Načítavam ... 17.8.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 1 358 €803 €konečná cena LM Detail
Načítavam ... 14.9.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 989 €853 €konečná cena LM Detail
Načítavam ... 21.9.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 989 €853 €konečná cena LM Detail
LM
0 mVzdialenosť od mora
 • Klimatizácia
 • Priamo na pláži
 • Bazén vonkajší
 • WiFi
 • Vhodné pre deti
 • Wellness
 • Športové aktivity
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
Načítavam ... 17.8.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 1 628 €903 €konečná cena LM Detail
Načítavam ... 21.8.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 1 638 €903 €konečná cena LM Detail
Načítavam ... 28.8.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 1 318 €903 €konečná cena LM Detail
Hodnotenie:
4,7 / 6 Hodnotenie podľa Holidaycheck
LM
50 mVzdialenosť od mora
 • Klimatizácia
 • Bazén vonkajší
 • WiFi
 • Vhodné pre deti
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
Načítavam ... 17.8.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 1 259 €903 €konečná cena LM Detail
Načítavam ... 7.9.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 1 139 €973 €konečná cena LM Detail
Načítavam ... 14.9.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 1 468 €973 €konečná cena LM Detail
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenie podľa Holidaycheck
LM
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
Načítavam ... 4.9.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 1 139 €1 003 €konečná cena LM Detail
Načítavam ... 7.9.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 1 139 €1 003 €konečná cena LM Detail
Načítavam ... 11.9.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 1 368 €1 003 €konečná cena LM Detail
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenie podľa Holidaycheck
LM
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
Načítavam ... 21.9.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 1 199 €1 033 €konečná cena LM Detail
Načítavam ... 28.9.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 1 199 €1 033 €konečná cena LM Detail
Načítavam ... 5.10.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 1 598 €1 033 €konečná cena LM Detail
Hodnotenie:
4,5 / 6 Hodnotenie podľa Holidaycheck
LM
0 mVzdialenosť od mora
 • Klimatizácia
 • Priamo na pláži
 • Bazén vonkajší
 • WiFi
 • Vhodné pre deti
 • Wellness
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
Načítavam ... 21.9.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 1 288 €1 093 €konečná cena LM Detail
Načítavam ... 28.9.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 1 288 €1 093 €konečná cena LM Detail
Načítavam ... 5.10.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 1 668 €1 093 €konečná cena LM Detail
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenie podľa Holidaycheck
LM
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
Načítavam ... 4.9.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 1 398 €1 103 €konečná cena LM Detail
Načítavam ... 7.9.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 1 398 €1 103 €konečná cena LM Detail
Načítavam ... 11.9.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 1 538 €1 103 €konečná cena LM Detail
Hodnotenie:
0,0 / 6 Hodnotenie podľa Holidaycheck
LM
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
Načítavam ... 21.9.2018 9 dní Raňajky leteckyleteckyBratislava 1 628 €1 103 €konečná cena LM Detail
Načítavam ... 4.9.2018 9 dní Raňajky leteckyleteckyBratislava 1 628 €1 133 €konečná cena LM Detail
Načítavam ... 7.9.2018 9 dní Raňajky leteckyleteckyBratislava 1 628 €1 133 €konečná cena LM Detail
LM
0 mVzdialenosť od mora
 • Klimatizácia
 • Priamo na pláži
 • Bazén vonkajší
 • WiFi
 • Vhodné pre deti
 • Wellness
 • Športové aktivity
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
Načítavam ... 21.9.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 1 289 €1 123 €konečná cena LM Detail
Načítavam ... 28.9.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 1 289 €1 123 €konečná cena LM Detail
Načítavam ... 5.10.2018 9 dní All inclusive leteckyleteckyBratislava 1 578 €1 123 €konečná cena LM Detail

ďalšie ponuky >