Detail štátu

Španielsko Španielsko - transparent

 Rozloha: 505 992 km2
Hlavné mesto: Madrid cca 3 mil. obyvateľov
Počet obyvateľov: cca 45 117 000 obyvateľov
Úradný jazyk: španielčina
Mena: Euro = 100 centov
Časový posun: bez časového posunu
Doba letu: Barcelona cca 2 hod. 10 min.
Autokarová doprava: 24 hodín

Počasie

Pre aktuálne počasie na najbližších 9 dní kliknite na požadované letovisko nižšie pod mapou krajiny.

Klimatické podmienky:

mesiac V. VI. VII. VIII. IX. X.
Teplota vzduchu 23 27 29 30 27 23
Teplota vody 18 22 23 24 22 19

Destinácia:

Flamengo, toreadori a skvelá stredomorská kuchyňa, most medzi Európou a Afrikou.

Španielsko je rozmanitá krajina s bohatou kultúrou, prekrásnou prírodnou scenériou, členitými pobrežiami, krásnym morom a príjemnou atmosférou. Môžete si vybrať medzi krásnymi a kľudnými plážami, ktoré nájdete blízko Malagy, Huelvy a Almerie na juhu, ako aj blízko pobrežia La Mangly, Galicie, Asturias a Euskadi. Ak sa Vám páčia veľmi rozvinuté rezorty, nájdete ich v Costa de la Luz a Costa del Sol. Možno aj preto je treťou najpopulárnejšou turistickou krajinou na svete. Dovolenka v tejto krajine ponúka jedinečnú možnosť spoznať temperament vášnivých južanov a ich kultúru, ale Španielsko ponúka viac ako len býčie zápasy a flamengo. Je to pôsobivá a rozmanitá krajina, kde Vás očaria piesočnaté pláže s prekrásnymi promenádami, vychýrenými zábavnými podnikmi a diskotékami, chutnou, zdravou a výnimočne bohatou kuchyňou a zaujímavou históriou. Jeho ohromnú históriu odzrkadľujú praveké jaskynné maľby, ruiny hradov, rímske ruiny, gotické a renesančné katedrály, ako aj charakteristická moderná architektúra. Unikátnu architektúru môžete nájsť v Cordobe, Salamanke, Granade, Tolede, Barcelone a Madride.

Poloha:

Španielsko sa nachádza v juhozápadnej Európe na pyrenejskom poloostrove. Španielsko omýva Stredozemné more, vody Biskajského zálivu zo severu a Atlantického oceánu zo západu. Zaberá 5/6 pyrenejského polostrova. K jeho územiu patria Kanárske ostrovy, z ktorých najväčší je Tenerife a Baleárske ostrovy medzi ktoré patrí Ibiza a Malorka. Centrálnu časť krajiny vypĺňa suchá náhorná plošina - Mezeta, dosahujúca výšku 600-800 m. Horské reťaze Kastílskeho predelového pohoria, ktoré čnejú do výšky nad 2000 m ju delia na dve časti. Medzi Mezetu a obklopujúce pohoria (Kantábrijské vrchy, Pyreneje, Betické vrchy) sa vkliňujú nížiny a panvy (Andalúzska panva a panva rieky Ebro). Najvyšším bodom polostrova je štít Mulhacén (3478 m), nachádzajúci sa v pohorí Sierra Nevada.

ˆ späť

Najnavštevovanejšie letoviská:

Katedrála Palma de Mallorca

Juhovýchodné pobrežie Andalúzie to je Costa de Almeria a jej pláže pri Stredozemnom mori.

Toto stredisko sa považuje za najslnečnejšiu oblasť Španielska vďaka 316 slnečných dní bez dažďa. Neustále tu vanie mierny vetrík, vďaka ktorému sú horúce letné dni znesiteľnejšie. Milovníci prírody ocenia jedinečnosť fauny a flóry. Hlavnému mestu Almeria dominuje pevnosť Alcazaba. ktorá je druhým najväčším maurským hradom v Andalúzii. Z hradieb pevnosti sa Vám naskytne krásny výhľad na mestečko a pobrežie pod nimi.

Z miestnych letovísk je vyhľadávaný Roquetas de Mar a Aguadulce, El Toyo a Almerimar.

Známy je tu aquapark, morské akvárium, pre priaznivcov golfu je v blízkom okolí niekoľko golfových ihrísk. Jeden z neopakovateľných zážitkov určite zažijete ak navštívite v Roquetas de Mar býčiu arénu kde sa okrem zápasov človeka so zvieraťom konajú aj rôzne kultúrne predstavenia a koncerty. Pôvodne rybárska dedinka Roquetas de Mar sa počas posledných rokov premenila na vyhľadávané rekreačné stredisko. Najväčším lákadlom sú predovšetkým pieskové veľmi čisté pláže s pozvoľným vstupom do mora, ktoré sú vhodné aj pre rodinky s deťmi. Medzi najkrajšie pláže patrí Playa de Cerrillos, La Bajadilla, La Romanilla a Los Bajos.

Pri dovolenke v tejto oblasti sa určite oplatí návšteva mesta Granada s komplexom rozprávkových palácov ktoré môžete poznať aj pod menom Alhambra. Tu sa presuniete v čase do dávnych storočí a dozviete sa tu zaujímavé príbehy emirov i kresťanských panovníkov, ktorí v jeho útrobách sídlili. Tento skvost ktorý je označovaný za najkrajšie dedičstvo islamskej architektúry v Európe a oplatí sa jednoducho vidieť.

Katalánsko:
Severovýchodný región Španielska je Slovákom známy najmä z lacných pobytov pri mori a vďaka kozmopolitnej metropole Barcelone. Je to jedna zo sedemnástich autonómnych oblastí Španielska. Má spolu s Baskickom a Navarrou, vlastný jazyk a je to tak trošku štát v štáte. Katalánčina nie je to žiaden dialekt španielčiny, ale plnohodnotný románsky jazyk podobný ako provensálčina (južná francúzština). Katalánci sú celkovo trošku iný ako Španieli netancujú temperamentné flamengo, ale sardanu (čisto katalánsky kľudný ľudový tanec) a viac ako býčie zápasy milujú futbal a tenis. Je to najbohatší španielsky región, preto stále láka prisťahovalcov z chudobnejších provincií na juhu, ako aj z Latinskej Ameriky. Hlavným mestom je Barcelona. Katalánsko patrí nielen k jednej z najpriemyselnejších, ale stalo sa aj jednou z najvyhľadávanejších turistických častí Španielska.

Pobrežie Katalánska je dlhé asi 580 km a tvorí ho Costa Brava (od francúzsko – španielskych hraníc po Blanes, Costa del Maresme (od Blanes po Barcelonu) a Costa Dorada od Barcelony k Alcanaru).

Costa Brava s hojnými plážami a miernym podnebím je jedno z najznámejších pobreží Španielska. Jeho výnimočné pláže upútajú strmými útesmi a romantickými malými zátokami. Ak mená niečo znamenajú tak Costa Brava v preklade divoké pobrežie ho úplne vystihuje. Ponúka pre každého niečo, horolezectvo, potápanie, surfovanie, národné parky, samozrejme oddych pri mori a tí ktorí milujú nočný život si taktiež prídu na svoje. Rezort sa stáva vysnívanou dovolenkou pre golfistov, pretože v regióne sa rýchlo rozrastá reťazec golfových ihrísk. Je to rozmanitý región s výnimočnou prírodnou krásou, kultúrnym a historickým dedičstvom. Niektoré rezorty sú vyložene turistické, zatiaľ čo iné, ako Tossa de Mar stále ostávajú čarovnými rybárskymi dedinkami. V okolí Costa Bravy nájdete malebné dedinky, ako aj grécke a rímske ruiny v Empúries. V mestečku Gergona nájdete katedrálu z 13.storočia, starú židovskú štvrť a milovníci surrealizmu umenia by si nemali nechať ujsť návštevu múzea Salvatora Dalího v jeho rodnom mestečku Figueres.

Costa del Maresme je typická svojimi dlhými a širokými piesočnatými plážami omývanými krištáľovým morom, lemovanými promenádami s palmami, píniami a modernými hotelmi. Najznámejšie letoviská Malgreat de Mar, Santa Susanna a moderné stredisko Calella sú vzájomne prepojené železnicou. Santa Susana je rezort vybudovaný len nedávno a ideálny pre pokojnú rodinnú dovolenku. Tých, ktorí sa neuspokoja s leňošením na pláži určite poteší blízkosť jedného z najkrajších miest Európy – Barcelony. V blízkom stredisku Malgrat de Mar si milovníci nočného života prídu na svoje, pretože život tu nekončí večer práve naopak mnohokrát práve začína.

Costa Dorada nepochybne jedna z najobľúbenejších španielskych destinácií, známa aj ako zlaté pobrežie. Je trošku odlišná od ostatných španielskych destinácií, pobrežie je menej skalnaté ako susedná Costa Brava a láka turistov nekončiacimi, rovnými piesočnatými plážami. Veľké turistické centrá na plážach Costa Dorada sa rozvinuli v súčasnej dobe. Celá oblasť s množstvom hotelov, kempov, viliek a apartmánov má kapacitu pre viac ako 500 000 turistov. V okolitých mestečkách a na farmách sa hojne pestujú olivy, lieskové orechy, mandle a vinice, ktoré vidieť prakticky všade, pretože táto oblasť je domovom niektorých najlepších značiek španielskych vín. Toto letovisko ponúka okrem pláží krásne mestečká ako Reus, Montblanc známym stredovekými hradbami a katedrálou ako aj unikátny kláštor Santes Creus. Milovníci histórie by nemali vynechať prehliadku historického mesta Tarragona, ktoré bolo dôležitou vojenskou základňou v rímskych dobách. Nájdu tam pozostatky amfiteátra, rímsky aquadukt, staré hradby mesta, starý prístav a z múzeí stojí za zmienku archeologické múzeum rímskeho stredoveku a iné unikátne pamiatky.
Veľmi obľúbený je obrovský zábavný park Port Aventura , ktorý sa nachádza pri Salou. Je rozdelený na tematické časti Mediterrania, Polynézia, Čína, Mexiko a Divoký západ a každá z nich ponúka množstvo atrakcií.

Costa Blanca, alebo biele pobrežie sa rozprestiera pozdĺž východného pobrežia Španielska (približne v strede) je nepochybne jedným z najpríťažlivejších európskych letovísk. Niekedy dávno boli na tomto pobreží zväčša maličké rybárske dedinky. Neskôr ideálne klimatické podmienky prilákali turistov a Costa Blanca sa začala rozvíjať. Niektoré mestečká, ale zakázali výstavbu a zachovali si svoje originálne čaro.
Costa Blanca má viac ako 100 km pieskových pláží a skalných zátok a veľa z pláží získalo modrú vlajku za čistotu a bezpečné kúpanie. Je to krásny región s horami vypínajúcimi sa nad veľkou časťou pobrežia. Národné parky poskytujú mnoho príležitostí na prechádzky a turistiku. Severná Costa Blanca je typická hornatá s útesmi a zátokami. Na sever od Altey je krajina prekvapivo bujná a zelená. Južná Costa Blanca je prevažne rovinatá s krásnymi piesočnatými plážami, palmami a soľnými jazerami.
Costa Blanca nie je miesto ktoré musíte bezpodmienečne vidieť pre historické pamiatky (aj keď ich je veľa), jej atraktívnosť je v jej kráse. Pozoruhodné farbisté modré Stredozemné more, piesočnaté pláže, staré mestá a dedinky s ich starými úzkymi uličkami, reštaurácie a bary kde sa dá sedieť a relaxovať na terasách, kvôli úžasnému celoročnému podnebiu sú tým, čím toto letovisko láka turistov.

ˆ späť

Kanárske ostrovy

Kanárske ostrovy je súostrovie siedmych hlavných ostrovov (Grand Canaria, Fuerteventura, Lanzarote, Tenerife, La Palma, Gomera, Hierro) a šiestich menších ostrovov. Nachádzajú sa približne 100 km západne od pobrežia Maroka a Západnej Sahary. Vďaka svojej klíme, nádherným plážam a exotickému prostrediu sa stali jednou z hlavných európskych turistických destinácií a majú veľmi dobre vyvinutý systém cestných komunikácií, letísk a prístavov. Prekvapujúco povrch každého ostrova je rozdielny a príroda na ostrovoch je veľmi pestrá, nechýba mesačná krajina, sopky, palmové oázy, ani piesočnaté duny. Niektorí historici predpokladajú, že sa legendárna Atlantída nachádzala práve na tomto mieste. V roku 1496 sa ostrovy stali časťou Španielska a lode Krištofa Kolomba zastavili na ostrovoch doplniť zásoby na lodiach na ich ceste za objavením nového sveta. Na plážach býva okrem klasického svetlého piesku čierny piesok. Ostrovy sú cieľom mnohých turistov predovšetkým pre svoju teplú klímu, nádherné pláže a exotické prostredie. Navzdory svojej pozícii blízko trópov na Kanárskych ostrovoch nie je príliš horúco v lete, ale je príjemne teplo v zime a dá sa tam kúpať prakticky celý rok.
Vo februári sa na ostrovoch koná karneval, často prirovnávaný ku karnevalu v Rio de Janeiro.

Baleárske ostrovy

Zoskupenie španielskych ostrovov v Stredozemnom mori s výbornou klímou, krásnymi plážami, tešiacimi sa obľube turistov z celého sveta. Najväčšie a turisticky najnavštevovanejšie sú Malorka, Menorka, Ibiza a Formentera. Asi každý, kto strávil dovolenku na týchto ostrovoch sa sem opäť túži vrátiť .

 

ˆ späť

Malorka

Často nazývaná aj perla Stredomoria, najväčší z Baleárskych ostrovov a patrí k najnavštevovanejším európskym destináciám. Ročne navštívi tento slnečný ostrov asi 8 miliónov turistov, najmä z Nemecka a Veľkej Británie. Priaznivé podnebie, krásna príroda a kultúrne bohatstvo sú neodmysliteľne späté s týmto ostrovom a ponúkajú množstvo možností na strávenie príjemnej dovolenky. Môžete oddychovať pri krištáľovo čistom mori na pekných piesočnatých plážach a užívať si pohostinnosť miestnych ľudí, alebo spoznávať rozmanitosť a kultúru ostrova. Mladším ponúka bohatý nočný život v miestnych nočných podnikoch. Nechýbajú ani atrakcie pre rodinky s deťmi, je tam hneď niekoľko aquaparkov, alebo môžete navštíviť aj niektorú z jaskýň z ktorých najnavštevovanejšia je Dračia jaskyňa.
Ak máte radi spoznávanie Malorka bude pre Vás to pravé miesto. Palma, hlavné mesto ponúka množstvo pamiatok medzi inými krásnu gotickú katedrálu ktorá dominuje prístavu, hrad Bellver, elegantná kruhová stavba, ktorá sa majestátne týči nad hlavným mestom a dnes slúži ako archeologické múzeum. Tí ktorým by to nestačilo si môžu prenajať auto a spraviť okruh ostrovom, pri ktorom by určite nemali vynechať Port de Soller, Valdemossu maják Formentor, najsevernejší cíp ostrova a samozrejme hlavné mesto Palma de Mallorca.

ˆ späť

Ibiza

Často nazývaná Biely ostrov pre svoju typickú architektúru sa stala turisticky obľúbenou v 60-tych rokoch prívržencami hnutia hippies. Stále priťahuje hlavne mladšie ročníky pre nočný život ostrova, ktorý začína už podvečer na plážach a v centre mesta a pokračuje do úsvitu v početných diskotékach. Počas letnej sezóny ukazujú známi dídžeji svoje umenie v rôznych kluboch a mnoho z nich na Ibize predstavuje svoje nové skladby. Najznámejšie kluby na ostrove sú Privilege, Space, Pacha, Eden, Amnesia a El Divino. Väčšina z najlepších klubov má ale vysoké vstupné aj 30 – 50 Eur a aj cena za drink sa môže vyšplhať až na 10 Eur.
Tento ostrov však nie je určený len tým ktorí vyhľadávajú búrlivý nočný život a preplnené diskotéky. Vláda sa v súčasnosti snaží urobiť Ibizy pokojnejšie miesto, presadiť, aby všetky kluby boli zavreté najneskôr o 6. ráno a vyžaduje aby všetky nové hotely boli 5*. Dnes má množstvo ponúk aj pre rodinky a starších návštevníkov, ktorí vyhľadávajú skôr tichšie prostredie. Vysoká kvalita služieb, krásne pláže, nespočetné množstvo romantických zákutí, čisté more a stredomorská klíma ho predurčujú na strávenie nezabudnuteľnej dovolenky.

ˆ späť

Fotogaléria

Španielsko - Ibiza Cíp Formentor Prístav Palma de Mallorca Španielsko - Ibiza Španielsko - Ibiza
Prístav v Alcudii

Vyhľadávanie zájazdov
Rozšírené vyhľadávanie

Ponúkame 146 ubytovacích kapacít za cenu 33,88 € - 4 633 €.

Výsledky hľadania
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 29.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 33,88 €konečná cena Detail
 15.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 44,75 €konečná cena Detail
 22.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 44,75 €konečná cena Detail
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 15.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 46,50 €konečná cena Detail
 22.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 46,50 €konečná cena Detail
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 15.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 49,83 €konečná cena Detail
 1.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 73,17 €konečná cena Detail
 8.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 73,17 €konečná cena Detail
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 29.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 56,50 €konečná cena Detail
 22.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 61,75 €konečná cena Detail
 15.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 64,13 €konečná cena Detail
100 mVzdialenosť od mora
  • Klimatizácia
  • Bazén vonkajší
  • WiFi
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 15.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 57,83 €konečná cena Detail
 22.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 57,83 €konečná cena Detail
 29.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 57,83 €konečná cena Detail
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 15.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 65,33 €konečná cena Detail
 22.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 65,33 €konečná cena Detail
 1.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 124,50 €konečná cena Detail
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 22.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 77,33 €konečná cena Detail
 1.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 153,33 €konečná cena Detail
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 1.10.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 81,69 €konečná cena Detail
 8.10.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 81,69 €konečná cena Detail
 15.10.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 81,69 €konečná cena Detail
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 22.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 83,67 €konečná cena Detail
Dátum Dĺžka zájazdu Strava Doprava Cena
 29.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 89,33 €konečná cena Detail
 22.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 118 €konečná cena Detail
 1.9.2018 8 dní Bez stravy vlastnávlastná 176 €konečná cena Detail

ďalšie ponuky >